24 czerwca 2024

Czy aplikacje do nauki języków obcych są skuteczne?

Od lat mówi się, że edukacja w Polsce utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Nic więc dziwnego, że chociażby lekcje języka angielskiego w szkole praktycznie nie przekładają się na efektywną komunikację uczniów. Sporo Polaków próbuje więc innych metod na naukę języków obcych. Czy aplikacje mobilne do nauki angielskiego mogą być skuteczną metodą, aby opanować język w stopniu komunikatywnym?

Aplikacje mobilne do nauki języków obcych – darmowe i płatne

W mobilnych sklepach typu Sklep Play oraz App Store znajdziemy całe mnóstwo aplikacji mobilnych do nauki języków obcych. Oczywiście większość z nich to aplikacje płatne, które za darmo oferują jedynie kilkudniowy okres próbny bądź też okrojoną wersję aplikacji. Osoby, które chcą nauczyć się języka angielskiego z aplikacji mobilnych powinni więc skłaniać się jedynie ku płatnym aplikacjom.

Darmowe aplikacje mobilne do nauki języków obcych najczęściej są bardzo okrojone. Twórcy takich aplikacji często starają się wtedy zarobić na reklamach, które jedna za drugą wyświetlają się użytkownikom. Jest to na pewno bardzo denerwujące, przez co zakłóca proces nauki. Stąd też chcąc w ogóle spróbować nauki języka obcego poprzez mobilną apkę, na pewno skłaniajmy się jedynie ku płatnym aplikacjom.

Grywalizacja w aplikacjach mobilnych

Do jednej z największych zalet aplikacji mobilnych do nauki języków obcych na pewno trzeba zaliczyć grywalizację. Cóż to takiego? Jest to oczywiście proces nauki, który oparty jest na systemie wykorzystywanym w grach komputerowych i nie tylko. Użytkownicy mogą w aplikacjach mobilnych ustalać swoje cele, rywalizować z innymi użytkownikami, czy też bić rekordy słówek, których nauczyli się w ciągu jednego dnia. Takie funkcje na pewno sprawiają, że aż chce się otworzyć aplikację do nauki i rozpocząć korzystanie z niej.

Grywalizacja to niewątpliwie ważna zaleta aplikacji mobilnych. Dzięki tej funkcji nauka języka angielskiego staje się znacznie ciekawsza, a co za tym idzie, bardziej skuteczna. W porównaniu do wspomnianej już nauki w szkole, podczas korzystania z aplikacji mobilnej można zatracić się w czasie i przechodzić jedną lekcję za drugą. W szkole raczej każdy uczeń oczekuje jedynie dzwonka i w ogóle nie skupia się na nauce. Dlatego też aplikacje mobilne naprawdę mają sporo do zaoferowania wszystkim osobom, które chcą opanować język obcy w stopniu komunikatywnym.

Czy warto korzystać z aplikacji mobilnych do nauki angielskiego?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć twierdząco. Nowoczesne aplikacje mobilne mogą sprawić, że w kilka tygodni nasz angielski stanie się znacznie lepszy. Dzięki wspomnianej już metodzie grywalizacji, która wykorzystywana jest w mobilnych aplikacjach, a także możliwości uczenia się z dowolnego miejsca na Ziemi oraz o dowolnym czasie, tak naprawdę tylko od naszej sumienności i regularności zależy to, w jak szybkim czasie opanujemy język angielski. Im bardziej przyłożymy się do nauki, tym na większe efekty możemy liczyć.

Aplikacje mobilne do nauki angielskiego pomogły już niejednej osobie. Nauka języków obcych w taki sposób jest znacznie ciekawsza, interesująca i wciągająca, niż klasyczne metody nauczania w szkołach, czy też na kursach językowych. Za niewielką cenę możemy kupić aplikację mobilną do nauki języków obcych w wersji premium, dzięki czemu w przyjemny sposób będziemy mogli się rozwijać i poszerzać znajomość dowolnego języka obcego. Zarówno jeśli chodzi o słownictwo, jak i gramatykę, co automatycznie przełoży się na pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie.

Techniki pracy twórczej z dziećmi