24 czerwca 2024

Psychodietetyka- z czym to się je?

Przyswajanie nadmiernej ilości kalorii, co w następstwie powoduje zaburzenia wagi ciała, zdrowia i samopoczucia to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Wszechobecny stres, przetwórstwo żywności na masową skalę, ogólnodostępne na każdym roku posiłki typu fast-food, to czynniki wspomagające niepohamowany apetyt. Czasem wyznaczenie odpowiedniej diety i wskazanie wartościowych produktów nie jest wystarczające, aby wprowadzić zmiany do naszego życia. Zaburzenia żywieniowe nie zawsze wynikają ze złych nawyków, często biorą z podłoża psychologicznego. Psychodietetyka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie skąd bierze się problem oraz nasunąć odpowiednie rozwiązanie.

Psychologia  w dietetyce

Dobry dietetyk nie może ograniczać się jedynie do oceny sytuacji, w jakiej znajduje się jego podopieczny, aby dobrać odpowiednią dietę. Prawdziwy specjalista powinien znać przyczynę problemu klienta i jednocześnie być dla niego drogowskazem i wsparciem w czasie stosowania diety. Wiele problemów z odżywianiem i brakiem umiejętności dostosowania się do nowego jadłospisu wynika z barier psychologicznych. Dzięki znajomości psychologii żywienia, dietetyk może wyprowadzić na prostą niejeden trudny przypadek.

Rozwijaj się i bądź najlepszy

Jeżeli posiadasz wykształcenie wyższe z dziedzin prozdrowotnych takich jak dietetyka, pedagogika itp. to psychodietetyka studia podyplomowe online są właśnie dla Ciebie. Poszerzenie swojej wiedzy o obszar psychologii żywienia to nie tylko wzrost kompetencji zawodowej w zakresie dietetyki, ale także możliwość do odnalezienia zupełnie nowej ścieżki kariery. W obecnych czasach nic nie ceni się tak, jak wszechstronność. Psychodietetyka to bardzo wartościowe studia, dla każdego, kto zajmuje się zawodowo tematyką zdrowotną. Dwa semestry nauki zaowocują wiedzą z zakresu dietetyki, psychologii, psychologii żywienia oraz farmakologii. Studenci zaznajamiani są również z technikami relaksacyjnymi dla ciała i umysłu. Zajęcia praktyczne obejmują poradnictwo psychodietetyczne oraz inne aspekty codziennej pracy dietetyka. Osoby aktywne zawodowo, nie muszą martwić się o brak czasu, ponieważ psychodietetyka studia online to luźna formuła dla osób pracujących.

Gdzie znajdę odpowiednie studia?

Wybór uczelni powinien się opierać na kompletnym programie, który w pełni zrealizuje założenia studiów z psychodietetyki. Ponadto szkoła powinna być rozwinięta technologicznie, aby udźwignąć wyzwania, które wynikają z kształcenia w formule online. Kompletne studia podyplomowe z psychodietetyki oraz inne propozycje znajdziesz na https://www.ckp-lodz.pl/